Dlaczego właściwie warto korzystać z takich rozwiązań, jak doradztwo kredytowe a także ogólnie rozumiane doradztwo finansowe?

Różne dane pochodzące z badań sondażowych w sposób dość jednoznaczny wskazują, że zdecydowana większość polskich konsumentów nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla naszych finansów może mieć korzystanie z porad kogoś, kto dysponuje merytoryczną wiedzą oraz profesjonalnym przygotowaniem w tym zakresie. Co gorsza, inne dane statystyczne dowodzą, że tak zwana świadomość finansowa przeciętnego obywatela naszego kraju wciąż znajduje się na poziomie znacznie niższym, niż ma to miejsce chociażby w przypadku społeczeństw krajów Europy Zachodniej. Polacy nie potrafią umiejętnie zaciągać długów, często działając w tym zakresie pod wpływem chwili oraz bez wcześniejszego przemyślenia sprawy. Jeżeli chodzi o inwestycję, to można wyróżnić dwie dominujące formy lokowania pieniędzy, a mianowicie lokaty bankowe oraz przysłowiowe odkładanie pieniędzy do skarpety.

W kontekście wymienionych powyżej faktów wydaje się jasne, że w naszych warunkach korzystanie z usług takie specjalisty, jak na przykład doradca kredytowy powinno być właściwie standardem. Warto jednak przyjrzeć się tej kwestii nieco dokładniej i wskazać konkretne korzyści, jakie konsument może odnieść dzięki poradom wykwalifikowanego specjalisty w dziedzinie szeroko rozumianych finansów.

Ofertę niezależnego doradcy kredytowego znajdziesz na stronie tomaszwostal.pl – sprawdź

Co warto wiedzieć o doradztwie finansowym?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że doradztwo finansowe dzieli się na dwie podstawowe dziedziny. Są to oczywiście doradztwo kredytowe a także doradztwo inwestycyjne. Zadaniem, jakie ma przed sobą doradca kredytowy, jest oczywiście udzielanie klientowi porad w zakresie indywidualnej polityki kredytowej. Warto jednak mieć świadomość, że zakres kompetencji doradcy kredytowego bynajmniej nie ogranicza się do wskazania klientowi najbardziej korzystnej oferty kredytu lub pożyczki. Od profesjonalnego doradcy kredytowego klient dowie się również między innymi w jaki sposób może zwiększyć swoją zdolność kredytową, jak obniżyć koszty zadłużenia, na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu lub pożyczki a także jak należy dopasować charakterystykę konkretnego produktu kredytowego do naszych indywidualnych potrzeb, możliwości oraz predyspozycji.

Doradztwo inwestycyjne

Doradca finansowy zajmuje się rzecz jasna także udzielaniem porad w zakresie inwestowania pieniędzy. Warto tutaj zaznaczyć, że różne „tradycyjne” sposoby, takie jak lokaty bankowe a nawet obligacje skarbu państwa aktualnie po prostu są nieopłacalne(ich oprocentowanie rzadko równoważy stopę inflacji). Od doradcy inwestycyjnego klient dowie się więc między innymi, w jakie rodzaje aktywów warto inwestować, z jakim ryzykiem wiążą się poszczególne formy inwestycyjne(metale szlachetne, jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, giełda i tak dalej). Oprócz tego, klient pozna również podstawowe zasady bezpiecznej dywersyfikacji kapitału inwestycyjnego a także dowie się, jak należy prawidłowo reagować na różnego rodzaju wydarzenia i sytuacje mające miejsce na rynkach finansowych.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/07/pieniądze1-1024x621.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/07/pieniądze1-150x150.jpgSebastianBiznesDlaczego właściwie warto korzystać z takich rozwiązań, jak doradztwo kredytowe a także ogólnie rozumiane doradztwo finansowe? Różne dane pochodzące z badań sondażowych w sposób dość jednoznaczny wskazują, że zdecydowana większość polskich konsumentów nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla naszych finansów może mieć korzystanie z porad...