Czy ktoś z nas cieszy się i skacze z radości na samą przeprowadzkę? Oczywiście, że nie. Bez znaczenia, czy przeprowadzamy się z miasta do miasta, czy też do niedaleko oddalonego nowego mieszkania, zawsze przeprowadzka będzie problemem, który może nam spędzać sen z powiek. Są jednak sposoby na to, by uczynić naszą przeprowadzkę dużo tańszą i sprawniejszą. Jakie to są sposoby? Zerknijmy więc na wskazówki, które ułatwią i usprawnią każdą przeprowadzkę!

Bardzo często największym problemem przy przeprowadzkach jest cały ogrom bagaży, mebli i innych przedmiotów, które muszą zostać przetransportowane z punktu A do punktu B. Nieumiejętne przetransportowanie i niewłaściwe zapakowanie może znacząco utrudnić naszą przeprowadzkę. Jak więc się pakować, by było i łatwo i tanio?

przeprowadzka_Wielu z nas wynajmuje specjalistyczne firmy, by wszystko zostało za nas zrobione, zapakowane i przetransportowane. O ile transport zazwyczaj musimy załatwić z firmą zewnętrzną, to samo zapakowanie i zabezpieczenie naszych dóbr możemy zorganizować we własnym zakresie. Wiele osób pakuje w pośpiechu, byle jak, aby tylko się przeprowadzić. To jest duży błąd – bowiem pospiesznie zapakowane rzeczy dużo trudniej potem rozpakować i rozlokować w nowym miejscu. Najtańszą i najlepszą opcją będzie pakowanie naszych rzeczy bezpośrednio w kartonach. Kartony będą najtańszym materiałem, a czasami nawet darmowym. Skąd je wziąć? Wystarczy zapytać w pobliskim sklepie, bowiem tam kartonów jest najwięcej i najczęściej się je wyrzuca.

Samo pakowanie ma ogromne znaczenie. Nie polecamy pakowania przedmiotów z kuchni, łazienki i salonu w jeden, ten sam karton. Najwygodniej będzie, jeśli zapakujemy sukcesywnie, przedmioty z każdego pomieszczenia w oddzielne kartony. Bardzo fajnym pomysłem jest podpisywanie kartonów mazakiem, żeby później wiedzieć co w danym kartonie się znajduje i bezproblemowo rozpakować nasze dobra w nowym miejscu zamieszkania.

Aby przeprowadzka była dużo tańsza, musimy pamiętać o tym, by odpowiednio wcześnie zarezerwować transport do przeprowadzki. Każda firma organizująca przeprowadzki ma wcześniej zarezerwowane terminy, a rezerwacja na ostatnią chwilę nie musi, ale może kosztować więcej.

Czekanie na ostatnią chwilę nigdy nie przynosi nic dobrego. Niedbale zapakowane kartony, droższy transport, brak czasu. Powodów dla których warto zarezerwować sobie więcej czasu jest cała masa. Aby być przygotowanym już wcześniej i jednocześnie uniknąć zapakowania rzeczy, które mogą się nam przydać na dzień przed planowaną przeprowadzką, pakowanie musimy dobrze rozplanować. Na pierwszym miejscu pakujmy to, co na pewno nie będzie nam potrzebne. Przedmioty codziennego użytku zostawmy na sam koniec, tuz przez przeprowadzką.

Dzięki własnej organizacji i dobrze rozplanowanemu czasowi, nasza przeprowadzka nie będzie taka straszna, jakby się mogło wydawać. Oczywiście przeprowadzanie się nie będzie należało do przyjemności, aczkolwiek jeśli już musimy to zrobić, to zróbmy to najlepiej, jak się tylko da. Będzie to dużym odciążeniem i dla nas i dla naszego portfela – a to nie jest bez znaczenia.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/przeprowadzka_.pnghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/przeprowadzka_-98x150.pngdrogabiznesuBiznesUsługiWiedzaCzy ktoś z nas cieszy się i skacze z radości na samą przeprowadzkę? Oczywiście, że nie. Bez znaczenia, czy przeprowadzamy się z miasta do miasta, czy też do niedaleko oddalonego nowego mieszkania, zawsze przeprowadzka będzie problemem, który może nam spędzać sen z powiek. Są jednak sposoby na to, by...