Jednym z pierwszych kroków, kiedy zakłada się własną firmę jest oczywiście wynajem biura. Niektóre osoby decydują się na rozpoczęcie działalności we własnym domu, jednakże taki pomysł sprawdza się zaledwie przez kilka pierwszych miesięcy. Kiedy zachodzi konieczność zatrudnienia innych pracowników pojawia się problem. Poza tym, klienci różnie patrzą na takie domowe firmy i nie zawsze darzą je zaufaniem.

Wynajem powierzchni biurowej, to w dzisiejszych czasach spory koszt. Każdemu właścicielowi zależy przecież na dogodnej lokalizacji w centrum miasta, aby trafiało do niego jak najwięcej klientów. niestety, lokale w centrum miasta są bardzo drogie i niekiedy nie ma możliwości opłacenia czynszu w ciągu pierwszych miesięcy działalności.

wynajem powierzchni biurowejDoskonałym pomysłem w przypadku takich niewielkich, początkujących firm, jest wynajem powierzchni biurowych w większych biurowcach. Takie centra biznesu powstają obecnie we wszystkich większych polskich miastach. W innych krajach, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, można się było z nimi spotkać od wielu lat. Oferują one swoim klientom przeróżne możliwości:

  • po pierwsze, można zdecydować się na wynajem pustej przestrzeni biurowej, którą samodzielnie się urządza
  • po drugie, często opcji są już gotowe, urządzone pomieszczenia biurowe, do których można się od razu wprowadzać
  • często wynająć można również tak zwaną open space, czyli przestrzeń otwartą, na której pracuje wiele różnych osób
  • można także wynająć w takim biurowcu sale konferencyjne i szkoleniowe, w zależności od potrzeb firmy.

Co ważne, większość biurowców jest na stałe podłączonych do sieci Internet i do sieci telefonicznej. Można więc, w ramach umowy najmu powierzchni, korzystać z powodzeniem z całego zaplecza. Jest to kluczowe dla firm nowych, których właściciele obawiają się wysokich kosztów dodatkowych opłat za media. Poza tym, warunki pracy w takich budynkach należą do najlepszych z możliwych. Przede wszystkim, wszystkie lokale są klimatyzowane i nawilżane. Komfort pracy w takim budynku jest bardzo wysoki. Poza tym, wszyscy pracownicy posiadają dostęp do pomieszczeń takich jak łazienki, kuchenki, czy stołówki.

W większości biurowców funkcjonują również firmy cateringowe, dzięki którym każdego dnia pracownicy mogą liczyć na smaczne i ciepłe posiłki. Jest to ważne w szczególności dla firm, w których praca trwa właściwie przez cały dzień. Klienci doceniają, kiedy lokalizacja firmy jest dogodna dla nich, a poza tym biuro wygląda nowocześnie i schludnie. Często ma to kluczowe znaczenie przy podpisywaniu umów. Warto pomyśleć o wynajmie większej, luksusowej Sali konferencyjnej, jeżeli mamy spotkać się z kluczowym klientem i od tego może zależeć wysokość naszej umowy. W większości biurowców, wynajmujący powierzchnie biurowe, mogą podnajmować takie sale za niewielkie pieniądze i w ten sposób robić wrażenie na swoich ważnych klientach. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu i zdecydować się na wynajem przestrzeni w nowoczesnym biurowcu w centrum miasta, aby móc cieszyć się dobrze funkcjonującą firmą.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/document-428338_1280-1024x681.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/document-428338_1280-150x150.jpgdrogabiznesuBiznesUsługiWiedzaJednym z pierwszych kroków, kiedy zakłada się własną firmę jest oczywiście wynajem biura. Niektóre osoby decydują się na rozpoczęcie działalności we własnym domu, jednakże taki pomysł sprawdza się zaledwie przez kilka pierwszych miesięcy. Kiedy zachodzi konieczność zatrudnienia innych pracowników pojawia się problem. Poza tym, klienci różnie patrzą na takie...