Nieprzyjemny zapach pochodzący z lodówki to bardzo częsty problem. Istnieją jednak sposoby, aby temu zapobiec. Poniżej znajdziecie wskazówki oraz kilka istotnych informacji na ten temat.

Lodówka to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia kuchni. Niestety bardzo często zapominamy o jej regularnym czyszczeniu. Nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza lodówki to problem, którego należy pozbyć się jak najszybciej. Przyczyn może być kilka. Najczęściej jest to związane z nieodpowiednim przetrzymywaniem produktów spożywczych. Nieprzyjemny zapach powstaje również przez to, że zapominamy wyrzucić nieświeże produkty. Problem polega również na tym, że nawet jeśli pozbędziemy się starych produktów, to i tak ciężko nam usunąć zapach, który powstał.

Istnieją jednak sposoby, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki. Oczywiście najważniejsze jest regularne sprzątanie oraz pozbywanie się zbędnych produktów. Liczy się również właściwe przetrzymywanie produktów spożywczych. Nie powinniśmy pozwolić, by zapachy zbyt mocno się ze sobą łączyły, dlatego należy zadbać o odpowiednie opakowania czy pudełka, które będą przed tym zabezpieczać.

Czyszczenie lodówki

Aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki powinniśmy zacząć od wyciągnięcia wszystkich produktów i dokładnego wyczyszczenia jej wnętrza. Wszystkie nieświeże produkty należy wyrzucić. Warto wyciągnąć wszystkie półki i je umyć, a także wyczyścić wszystkie zakamarki, gdzie zbiera się najwięcej zanieczyszczeń. Dopiero wtedy możemy przejść do dokładnego umycia jej wnętrza.

Do czyszczenia lodówki najlepiej użyć letniej wody, co sprawi, że wszelkie zabrudzenia będą lepiej schodziły. Najlepiej używać miękkiej gąbki lub ścierki, które nie uszkodzą powierzchni lodówki. Do wody możemy dodać specjalne płyny czyszczące lub skorzystać z domowych sposobów – czyli z octu i z sody oczyszczonej. Oprócz tego, że z łatwością będziemy mogli pozbyć się zabrudzeń, to dodatkowo zneutralizujemy zapach, który pojawił się we wnętrzu lodówki.

Kiedy lodówka będzie odpowiednio wyczyszczona należy poczekać aż wszystkie elementy wyschną. Dopiero wtedy możemy przejść do ustawiania produktów. Warto je posegregować i umieścić w odpowiednim pojemnikach. W ten sposób zapach z wędlin czy serów nie będzie rozprzestrzeniał się po całej lodówce.

Pochłaniacze zapachów

Jeśli nie chcemy, by nieprzyjemny zapach powrócił możemy wykorzystać pochłaniacze domowej roboty. Jednym ze sposobów jest użycie mielonej kawy. Wystarczy umieścić ją w półmisku i ustawić w lodówce. Ściąga ona zapachy i sprawia, że w we wnętrzu lodówki rozchodzi się aromatyczna woń kawy. Podobnie możemy postąpić z sodą oczyszczoną. Wysypana na półmisek dobrze radzi sobie z pochłanianiem zapachów w lodówce. Dodatkowo w sklepach znajdziemy specjalne preparaty, które radzą sobie z tym problemem.

Zabezpieczeniem są także specjalne pojemniki na żywność. Dotyczy to szczególnie takich produktów jak wędliny, sery czy warzywa. Warto pomyśleć o specjalnych pudełkach czy opakowaniach, które będą odpowiednio chroniły produkty, a do tego zapewnią ich świeżość oraz właściwy smak.

logo general

Szukasz ciekawych środków odświeżających? Sprawdź odświeżacze General Fresh dostępne w sklepie internetowym.

 

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/09/lodówka2-1024x683.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/09/lodówka2-150x150.jpgSebastianDomNieprzyjemny zapach pochodzący z lodówki to bardzo częsty problem. Istnieją jednak sposoby, aby temu zapobiec. Poniżej znajdziecie wskazówki oraz kilka istotnych informacji na ten temat. Lodówka to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia kuchni. Niestety bardzo często zapominamy o jej regularnym czyszczeniu. Nieprzyjemny zapach wydobywający się z wnętrza lodówki to problem,...