Często słyszy się, jak trudno jest przeprowadzić remont czy przeprowadzić aranżację wnętrza od początku. Nie jest to łatwe zadanie, w szczególności, gdy podejmujemy się go sami, bez doświadczonego dekoratora, projektanta czy fachowców. Warto wiedzieć jakich błędów nie powinno się popełniać.

Najczęstszym błędem jest dbanie o design pomieszczenia, a nie jego funkcjonalność. Powinnyśmy czuć się w danym miejscu dobrze i przytulnie, a nie kierować się tylko i wyłącznie modnym wyglądem. Często takie wnętrze jest mało funkcjonalne z uwagi na zastosowane rozwiązania, dekoracje, meble. Niektóre rzeczy wyglądają ładnie tylko w katalogu, ale co z funkcjonalnością? Stojący na środku kwietnik czy ogromna lampa, która zajmuje nam większość pomieszczenia, nie będzie dobrym rozwiązaniem. Tylko przytłoczy wygląd całego wnętrza, a nie uczni go modnym i designerskim, wyciągniętym wprost z najnowszego katalogu. Tu chodzi o to, by mieszkać, a nie czuć się jak w miejscu, które ma tylko zachwycać swoją nowoczesnością.

Najgorsze co możemy zrobić to wręcz „wepchnąć” do pomieszczenia dużą ilość mebli. Stworzy nam to bardzo przytłaczającą atmosferę i sprawi, że pokój będzie wyglądał na zagracony. Optycznie zmniejszymy wnętrze i będzie sprawiało ono wrażenie chaotycznego, a nawet zacznie nam przypominać trudny do przejścia labirynt. By dobrze czuć się w danym pomieszczeniu, powinno ono zawierać dość dużą ilość przestrzeni, być otwarte.

` Tak samo dzieje się z wszelkiego rodzaju dodatkami ozdobami. Trzeba znać umiar. Duża ilość obrazów przytłoczy całe wnętrze, a gęsto ustawione doniczki, figurki, kwiatki, nie tylko sprawią wrażenie chaosu, a nawet bałaganu, ale także przysporzą nam wielu godzin sprzątania – ścieranie kurzu z każdej ozdoby będzie bardzo pracochłonne.

Kolejnym błędem jest malowanie ścian przed wyborem mebli. Wyposażenie wnętrza jest najważniejszą rzeczą. To właśnie do mebli powinniśmy dopasowywać kolor ścian, ozdoby, zasłony. Dobór wyposażenia wnętrz do koloru wnętrza będzie dużo trudniejszy i pozwoli na szybsze popełnienie „gafy”. Warto pamiętać, by nie wybierać koloru farby czy tapet o podobnym kolorze do mebli, ponieważ to spowoduj, że nasze wnętrze będzie nudne i mdłe.

Nie należy również przenosić wnętrz z katalogu do naszego pomieszczenia. Nie każda aranżacja będzie w naszym guście i może się okazać, że w takim pokoju będziemy się źle czuć. Może być ona również źle dobrana do reszty domu, np. w salonie będziemy mieli wnętrze w nowoczesnym stylu, a nasza jadalnia, znajdująca się tuż obok, będzie zachowana w stylu kolonialnym. Nie będzie to dobre połączenie z uwagi na bliskość pomieszczeń. Nie powinniśmy kopiować aranżacji, tylko stworzyć własne, niepowtarzalne wnętrze, które zachwyci naszych gości, a nie sprawi wrażenie, że gdzieś widzieli podobne pomieszczenie.

Warto pamiętać, by nasze wnętrza były dopasowane do nas, do stylu w jakim czujemy się dobrze, a nie być tylko modne i mało funkcjonalne. Nasz dom powinien być dla nas, do mieszkania, a nie być kolejnym miejscem tzw. „na pokaz”, które możemy zobaczyć w niejednym sklepie czy katalogu z meblami (jeżeli chodzi o meble to ich duży wybór można znaleźć na http://www.mega-meble.pl )

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/07/meble.pnghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/07/meble-150x150.pngdrogabiznesuDomCzęsto słyszy się, jak trudno jest przeprowadzić remont czy przeprowadzić aranżację wnętrza od początku. Nie jest to łatwe zadanie, w szczególności, gdy podejmujemy się go sami, bez doświadczonego dekoratora, projektanta czy fachowców. Warto wiedzieć jakich błędów nie powinno się popełniać. Najczęstszym błędem jest dbanie o design pomieszczenia, a nie jego...