Czemu kreatywność w naszym życiu jest tak istotna? Co może ją blokowa i jak sobie z tym poradzić? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat.

Każdy z nas jest w jakimś stopniu kreatywny. Cecha ta powinna być rozwijana od najmłodszych lat i ćwiczona również przez osoby dorosłe, w każdym wieku. Każdy z nas może być w równym stopniu kreatywny. Istnieją jednak powody przez, które nasze twórcze myślenie zostaje zablokowane. Może być tego naprawdę sporo i niekiedy ciężko znaleźć rzeczywisty problem, który może mieć na to wpływ. Warto jednak zastanowić się nad tą kwestią i sprawdzać, co może być przyczyną blokady naszej kreatywności.

Kreatywność pomaga nam nie tylko przy tworzeniu artystycznych rzeczy, ale również podczas wykonywania codziennych czynności. Cecha ta pozwala nam szybciej i łatwiej znaleźć nowe rozwiązania oraz pomysły. Dzięki temu stajemy się bardziej otwarci na świat oraz innych ludzi. Kreatywność sprawia również, że poprawia się nasze samopoczucie – jesteśmy pozytywniej nastawieni do świata. Ludzie, którzy myślą w twórczy sposób łatwiej radzą sobie ze stresem oraz negatywnymi ocenami.

Dlaczego kreatywność jest blokowana?

Istnieje sporo czynników, które mogą sprawiać, że nasza kreatywność zostaje blokowana. Problem często tkwi w naszym myśleniu. Niestety, aby wyzwolić w sobie kreatywność musimy zacząć od zmiany swojego nastawienia oraz patrzenia na świat. Musimy zdać sobie z tego sprawę i zacząć działać. Częstą blokadą jest strach przed zmianami oraz przed tym, że zostanie to źle odebrane przez innych. To jednak nie stanowi żadnego usprawiedliwienia. Powinniśmy działać w taki sposób, by czuć się zadowolonym i pewnym, że działamy zgodnie z tym, co jest dla nas satysfakcjonujące.

Na stronie Dekolo.pl dostępnych jest wiele artykułów do DIY, quilling i wielu innych

Kolejnym czynnikiem, który może blokować naszą kreatywność jest zbyt niska ocena swoich wartości oraz umiejętności. Tutaj również problem dotyczy nas samych i musimy spróbować to zmienić. Boimy się porażki oraz krytyki, ponieważ nie sami nie potrafimy dowartościować swoich dokonań. Powodem często jest szkoła lub praca, w której rzeczywiście nasza kreatywność zostaje przytłaczana i zabijana przez narzucane kryteria oraz oceny.

Brak ruchu fizycznego także może stanowić istotny powód blokady naszej kreatywności. To bardzo ważne, żeby ćwiczyć nie tylko mózg, ale także ciało. Dzięki temu poprawia się nasza koncentracja, myślenie, a przy tym wena twórcza. Nawet godzinny spacer czy krótki trening może mieć na to zdecydowany wpływ.

Kolejnym powodem może być brak dostatecznych inspiracji, które pozwolą nam działać. Aby odblokować swoją kreatywność często potrzebujemy jakiegoś bodźca, który nas zmotywuje i popchnie do kolejnych działań. Przede wszystkim powinniśmy szukać inspiracji tam, gdzie lokują się nasze zainteresowania. Istnieje mnóstwo stron internetowych, na których możesz szukać pomysłów oraz inspiracji do stworzenia czegoś nowego. Wyznaczaj sobie zadania i realizuj je, zapisując czy odznaczając efekty, które uzyskałeś.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/05/nauka1-1024x682.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/05/nauka1-150x150.jpgSebastianRozrywkaCzemu kreatywność w naszym życiu jest tak istotna? Co może ją blokowa i jak sobie z tym poradzić? Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji na ten temat. Każdy z nas jest w jakimś stopniu kreatywny. Cecha ta powinna być rozwijana od najmłodszych lat i ćwiczona również przez osoby dorosłe, w każdym...