Gry komputerowe rozwijają się obecnie bardzo dynamicznie – wystarczy porównać produkcje z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych z grami, które podbijają obecnie rynek.

Technologiczne możliwości coraz to bardziej zaawansowanych silników graficznych pozwoliły deweloperom gier komputerowych na wprowadzenie nowych, efektownych rozwiązań do rozgrywki. Na rynku gier video widoczne są jednak produkcje, które, oprócz grafiki gwarantującej niespotykane i przepiękne wrażenia, nie niosą niczego innego. Co jest więc ważniejsze – grafika czy fabuła?

Gatunek gry

Wiele wynika jednak z gatunku gry – FPS-y, czyli popularne strzelanki, wymagają od producentów szczególnego nacisku na dynamiczną akcję i piękną grafikę. W przypadku pierwszoosobowych shooterów techniczne zaawansowanie silnika graficznego odgrywa główną rolę. Fabuła siłą rzeczy musi zejść na nieco dalszy plan, ale nie można o niej kompletnie zapomnieć.

Elementem fabuły, który ma – zdaje się – największy wpływ na dobre odebranie przez graczy, to niegraficzne elementy kreacji świata. Chodzi między innymi o historię wirtualnego świata oraz pojawiające się w grze postacie. Ich wiarygodne skonstruowanie pozwoli na zatracenie się w opowiadanej historii poprzeplatanej dynamiczną akcją – a oto powinno chodzić każdemu deweloperowi.

Z drugiej strony, fabuła jest najważniejsza dla gier z gatunku RPG. Postacie, opowiadana główna historia i interesujące wątki poboczne to kręgosłup erpegów – dodatkowo rozwój umiejętności bohatera i chęć zdobywania wymaganego doświadczenia przykuwa graczy do foteli na wiele godzin.

Warto jednak dodać, że epeg nie może być przestarzały w wyglądzie – nie musi być graficznym pionierem, ale gracz nie może odnieść wrażenia, że po włączeniu gry cofnął się o parę lat w przeszłość.

Złoty środek

Idea złotego środka sprawdza się także w branży gier komputerowych. Na rynku bez problemu – ze względu na ich popularność – możemy znaleźć produkcje, które posiadają świetnie opowiedzianą przez różne elementy świata historię, jak i piękną grafikę. Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, co dla gracza odgrywa ważniejszą rolę.

Artykuł został dostarczony przez portal Bądź bystry. Źródło ciekawej wiedzy.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/09/grafika-czy-fabuła.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/09/grafika-czy-fabuła-150x150.jpgSebastianRozrywkaGry komputerowe rozwijają się obecnie bardzo dynamicznie – wystarczy porównać produkcje z drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych z grami, które podbijają obecnie rynek. Technologiczne możliwości coraz to bardziej zaawansowanych silników graficznych pozwoliły deweloperom gier komputerowych na wprowadzenie nowych, efektownych rozwiązań do rozgrywki. Na rynku gier video widoczne są jednak produkcje,...