Wycieczki skitourowe systematycznie zyskują popularność wśród miłośników narciarstwa. Nic dziwnego – korzyści, jakie oferuje, są bez wątpienia chociażby warte uwagi. Skitoury są niezwykle atrakcyjne dla tych osób, którym znudziło się jeżdżenie na stokach tradycyjnych. Czym są wycieczki skitourowe i czy warto wybrać się na przejazdy międzygórskie?

Dla każdego narciarza wycieczki skitourowe stanowią doskonałą formę aktywnego wypoczynku. Polegają one na przejazdach pomiędzy górami, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Niestandardowe trasy, otoczone zewsząd wspaniałymi zimowymi krajobrazami z pewnością zapierają dech w piersiach. Szczególnie wtedy, kiedy z takiej możliwości korzystają pasjonaci narciarstwa.

Gdzie szukać?

Mogłoby się wydawać, że takie przejazdy narciarskie są trudne do zrealizowania. Tymczasem na rynku turystycznym dostepne są biura przewodników, którzy oferują turystom i narciarzom swoje doświadczenie, wiedzę oraz sprzęt. Warto dlatego przejrzeć ich ofertę, która jest bardzo atrakcyjna szczególnie dla miłośników gór.

Wycieczki skitourowe nie są w dodatku drogie. Dzięki przystępności cenowej każdy miłośnik narciarstwa może wybrać się na międzygórskie przejazdy, co z pewnością będzie dla niego niesamowitym przeżyciem i alternatywą od zwykłych, standardowych stoków narciarskich.

Warto również dodać, że wycieczki te trwają zazwyczaj kilka dni. Pozwala to w świetny sposób nacieszyć się jazdą w wyższych partiach gór i zimowymi widokami, które ne są dostepne dla zwykłych turystów na standardowych i popularnych szlakach.

Hart i wyzwanie

Co jest warte podkreślenia – wycieczki skitourowe stanowią doskonałą forme wyzwania nawet dla profesjonalnych narciarzy. Kilkudniowy i ciągły wysiłek związany z dynamiczną jazdą na nartach w wyższych częściach gór każdego może odpowiednio zahartować. Warto dlatego zawczasu przygotować się kondycyjnie do takich wycieczek i – w miarę możliwości – regularnie biegać, jeździć na rowerze czy uprawiać jeszcze inny sport.

Podjęcie takiego wyzwania niesie wiele korzyści na równie wielu płaszczyznach. Dzięki narciarskim przejazdom międzygórskim możemy szlifować swoje umiejętności jazdy na nartach i tym samym wzrasta nasza pewność siebie. Oczywisty jest również fakt, że spędzanie długich godzin w wyższych, niedostępnych dla zwykłych turystów partiach gór, będzie niezapomnianym przeżyciem, a krajobrazy będą pojawiać się we wspomnieniach jeszcze przez długi czas.

Czy warto?

Możliwości, jakie niesie ze sobą turystyka wysokogórska, są bez wątpienia warte uwagi. Przewodnicy wysokogórscy nie ograniczają się bowiem do oferowania swoich usług wyłącznie zapalonym narciarzom – z doświadczenia i wiedzy certyfikowanych przewodników może skorzystać każdy, kto chce zdobyć między innymi tatrzańskie szczyty, niezależnie od pory roku.

Warto również podkreślić, że własny sprzęt nie jest wymagany. Profesjonalne osprzętowienie służące do wspinaczki wysokogórskiej (liny, kaski, uprzęże, czekany) przewodnicy zazwyczaj udostępniają swoim klientom bez dodatkowych opłat.

logoArtykuł został dostarczony przez profesjonalnych przewodników Salewa – http://www.salewa-przewodnicy.pl/ – usługi przewodnictwa wysokogórskiego w Tatrach i Alpach.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/11/kiedy-stoki-to-za-mało-wycieczki-skitourowe.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/11/kiedy-stoki-to-za-mało-wycieczki-skitourowe-150x150.jpgSebastianRozrywkaWycieczki skitourowe systematycznie zyskują popularność wśród miłośników narciarstwa. Nic dziwnego – korzyści, jakie oferuje, są bez wątpienia chociażby warte uwagi. Skitoury są niezwykle atrakcyjne dla tych osób, którym znudziło się jeżdżenie na stokach tradycyjnych. Czym są wycieczki skitourowe i czy warto wybrać się na przejazdy międzygórskie? Dla każdego narciarza wycieczki...