Przedmioty wykonane własnoręcznie (popularnie zwane DIY, czyli z angielskiego „Do it yourself”), są obecnie bardzo modne i znajdują rzeszę fanów na całym świecie. Dobrze jest wykorzystać stare przedmioty i dać im drugie życie, a jednocześnie mieć przy tym dużo zabawy i frajdy. Co więc ciekawego i kreatywnego można wykonać ze starych rzeczy?

Kolczyki i jeszcze raz kolczyki 

Zrobienie własnoręcznych kolczyków, to bardzo prosta sprawa. Do ich wykonania musimy zaopatrzyć się w specjalne bigle, które posłużą jako element, na którym będzie można przymocować pozostałe fragmenty kolczyka. I tutaj już właściwie nie ma ograniczeń co może znaleźć się na biglu. Przykładowo mogą to być stare guziki – w jednym lub w różnych kolorach, można zawiesić kolorowe koraliki, które znajdują się w domu i od lat nikt już ich nie używa, przedmioty użytku codziennego – jak np, strugawki – także mogą posłużyć jako materiał do wykonania własnoręcznych kolczyków. Pomysłów można tutaj mnożyć, a wykonane kolczyki zależą wyłącznie od kreatywności ich twórcy.

Naszyjniki DIY

Naszyjniki to kolejna ciekawa propozycja na wykonanie własnoręcznej biżuterii. Najprostszym rozwiązaniem w tej dziedzinie będą naszyjniki wykonane z dostępnych koralików – można użyć koralików, które dostępne są w domu np. odprute ze starych ubrań lub zakupić je w pasmanterii, takie które będą odpowiednie.

Ciekawą i wartą uwagi propozycją są naszyjniki wykonane z materiału – potrzebne będą stare, bawełniane koszulki lub inne ubrania, wykonane z rozciągliwej bawełny. Aby wykonać taki naszyjnik z materiału, należy pociąć bawełnianą koszulkę na paski o różnej długości, każdy pasek wyciągnąć – rozciągając go za końce. Paski kolejno należy związać sznurkiem, dobierając odpowiednio długość do obwodu szyi i naszyjnik jest już gotowy.

Naszyjniki DIY można wykonać także z rzemyków, które są dostępne w domu pod ręką, zawieszając na nich różne przedmioty np. ozdobne guziki.

Kreatywne koszulki DIY

Ze starych i niepotrzebnych bawełnianych koszulek, możemy wykonać modne ubrania, podobne jak te, które są dostępne obecnie na sklepowych półkach. Z bawełnianych koszulek – nawet bez posiadania zdolności szycia, można zrobić całkiem ciekawe rzeczy. Można wykonać np. bawełnianą koszulkę z frędzlami, potrzeba jedynie nożyczki i starą koszulkę z rozciągliwej bawełny. Należy pociąć dół koszuli na paski o mniej więcej jednakowej grubości i następnie powyciągać – tak jak w przypadku wspomnianego naszyjnika z bawełny.

Na stare nieużywane już koszulki, można naszyć także różne ciekawe akcesoria m.in. ćwieki – które dodadzą stylizacji charakteru, czy też koronki, które zamienią stary podkoszulek w delikatne i wdzięczne ubranie.

Przy wykonywaniu własnoręcznych ubrań, jednym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i kreatywność. Nie dość, że samo w sobie jest to ciekawe zajęcie, które może sprawić dużo radości, to przy okazji jeszcze, można wykonać przydatne i wartościowe rzeczy, które mogą stać się ciekawymi dodatkami codziennych stylizacji.

Hurtownia dekoracji Czakos – wejdź na stronę i sprawdź, jaki asortyment posiada importer artykułów dekoracyjnych.

 

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/08/kreatywność5-1024x647.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2018/08/kreatywność5-150x150.jpgSebastianRozrywkaPrzedmioty wykonane własnoręcznie (popularnie zwane DIY, czyli z angielskiego 'Do it yourself'), są obecnie bardzo modne i znajdują rzeszę fanów na całym świecie. Dobrze jest wykorzystać stare przedmioty i dać im drugie życie, a jednocześnie mieć przy tym dużo zabawy i frajdy. Co więc ciekawego i kreatywnego można wykonać...