Wodzirej staje się w Polsce coraz bardziej popularny z kilku powodów, ale główny z nich polega oczywiście na dobrym samopoczuciu gości. Drugim argumentem jest oczywiście cena. Wodzirej z DJ’em kosztuje znacznie mniej niż 4 czy 5 osobowy zespół. Trzecim argumentem jest muzyka. Zespół nie zagra każdej piosenki i nie poderwie do zabawy gości. Natomiast wodzirej potrafi nadać imprezie fajny klimat i poderwać gości do zabawy. Pytanie w takim razie, czy jest to dobry i opłacalny zawód?

Wodzirejem nie może oczywiście być każdy. Trzeba mieć bardzo dobry kontakt z ludźmi i nie bać się publicznych wystąpień. Wodzirej to nie tylko wesela, ale jeszcze studniówki, imprezy firmowe czy poprawiny. Może się zdarzyć, że ktoś z gości pod wpływem alkoholu będzie agresywny i trzeba umieć z takimi osobami rozmawiać. Jest to z pewnością ciężki kawałek chleba, ale bardzo opłacalny co zaraz przekalkulujemy.

Wodzirej z Warszawy za dzień pracy liczy sobie ok. 3000zł netto. Koszt mniejszy niż zespół, ale również nie mały. Nie jest to jednak tak, że cała ta kwota jest czystym wynagrodzeniem, bo w trakcie imprezy giną gadżety (a raczej goście je sobie po prostu biorą jako pamiątkę), trzeba inwestować w aktualny sprzęt muzyczny i uczęszczać na szkolenia. Dobry wodzirej ma każdy weekend w pełni zajęty (piątek i sobota), co daje nam średnio 24 000 zł netto miesięcznie.

Po odliczeniu wszystkich kosztów wodzirej ma zysk od 10 do 15 tysięcy miesięcznie co dla większości jest ogromnymi pieniędzmi, ale jest to tak naprawdę największy minus tej branży. Wodzirej nie jest w stanie być w kilku miejscach naraz czy zatrudnić pracowników, którzy bez jego pomocy są w stanie generować zyski. To on jest wizytówką i najważniejszym pracownikiem, a więc nie ma możliwości przeskoczenia danego progu zysków.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/02/wodzirej.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/02/wodzirej-150x150.jpgdrogabiznesuRozrywkawodzirejWodzirej staje się w Polsce coraz bardziej popularny z kilku powodów, ale główny z nich polega oczywiście na dobrym samopoczuciu gości. Drugim argumentem jest oczywiście cena. Wodzirej z DJ'em kosztuje znacznie mniej niż 4 czy 5 osobowy zespół. Trzecim argumentem jest muzyka. Zespół nie zagra każdej piosenki i nie...