Dzisiaj chcielibyśmy spojrzeć na biznes pod kątem firmy sprzątającej oraz czy warto rozważyć tego typu pomysł na biznes. Czy na firmie sprzątającej można zarobić?

Każdy pomysł na biznes jest dobry, o ile jego realizacja jest poprawna. Kto korzysta z firmy sprzątającej oraz jaka będzie nasza grupa docelowa w tym przypadku?

Tutaj grupa klienta będzie się różnić w zależności od profilu firmy i zakresu świadczonych usług. Jeśli jest to firma świadcząca usługi sprzątania biur – naszym klientem będą firmy i biura, natomiast w przypadku usług sprzątających mieszkania – będą to klienci indywidualni.

W zależności od profilu firmy i oferty, koszty związane z otwarciem takiej firmy będą się od siebie różnić. Zanim więc otworzymy firmę musimy się zastanowić nad tym, czy jesteśmy w stanie podołać kosztom, które musimy ponieść jeszcze na samym początku. Takimi kosztami będą środki chemiczne, sprzęty piorące, czy nawet samochód. Natomiast zasada zainwestowania pojawia się wszędzie – bez wcześniejszej inwestycji nie ma biznesu. Najważniejsze to podejmować przemyślane decyzje, by uniknąć problemów i zminimalizować ryzyko.

Jak zdobyć klienta?

Z pewnością jest to pytanie, które zadaje sobie większość firm, które właśnie wchodzą na rynek z nowym biznesem. Tutaj odpowiedź jest bardzo prosta – marketing. Marketing obejmuje wiele działań, które będą dostosowane do naszych wymagań oraz oczywiście do kwoty, jaką dysponujemy.

Narzędzia marketingowe mogą być bardzo drogie, ale możemy równie dobrze postawić na te tańsze – również efektowne. W dobie dzisiejszego internetu to właśnie internet jest najlepszym narzędziem, które ma szansę dotarcia do bardzo dużej liczy potencjalnych klientów. Zaczynając od tych najtańszych z pewnością możemy postawić na portale społecznościowe, takie jak Facebook. Założenie profilu firmowego i zarządzanie FB to podstawa. Co więcej? Facebook oferuje wykupienie reklam, które pojawią się u użytkowników z danego regionu. Jest to bardzo fajny sposób na zaprezentowanie swojej marki oraz na zdobycie klienta.

Każda firma ma obecnie swoją stronę internetową. Niektórzy nawet uważają, że jeśli firma nie ma strony www – to praktycznie nie istnieje. Dobrym przykładem jest firma Marcus MP, którą możemy znaleźć pod adresem http://www.marcusmp.pl . Musimy więc zainwestować w stworzenie tego typu profesjonalnej strony internetowej, a później ją wypozycjonować.

Co to jest pozycjonowanie?

Są to działania mające na celu zapewnienie pozycji w znanych wyszukiwarkach, dzięki czemu nasza firma będzie widoczna na typowe frazy typu ,,usługi sprzątające”, czy ,,sprzątanie biur”. Sami dobrze wiemy, że w momencie gdy staramy się coś znaleźć – korzystamy z wyszukiwarki. Nasi klienci robią to samo – zróbmy więc tak, by nas znaleźli.

Otwierając firmę sprzątającą musimy liczyć się z faktem, że konkurencja rynkowa jest dosyć duża. Co zrobić, byśmy byli bardziej konkurencyjni niż inni? Oczywiście najwyższa jakość usług w atrakcyjnej cenie. By ustalić odpowiednie ceny, które będą dla nas opłacalne, a jednocześnie atrakcyjne dla klienta, musimy zbadać rynek. Oczywiście odnośnikiem będą ceny oferowane przez nasza konkurencję – bądźmy od nich lepsi.

Firma sprzątająca to pieniądz leżący na ulicy – wystarczy się odpowiednio schylić, by go podnieść. Powodzenia!

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/02/marcus.pnghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/02/marcus-150x83.pngdrogabiznesuUsługifirma sprzątająca,pomysł na firmę sprzątającąDzisiaj chcielibyśmy spojrzeć na biznes pod kątem firmy sprzątającej oraz czy warto rozważyć tego typu pomysł na biznes. Czy na firmie sprzątającej można zarobić? Każdy pomysł na biznes jest dobry, o ile jego realizacja jest poprawna. Kto korzysta z firmy sprzątającej oraz jaka będzie nasza grupa docelowa w tym przypadku? Tutaj...