Wiele dzieje się obecnie w branży wnętrzarskiej. Od jakiegoś czasu bowiem można powiedzieć, że nie ma jednego preferowanego stylu, w którym Europejczycy urządzaliby mieszkania. Większość osób kieruje się jedynie własnym gustem i wybiera przedmioty oraz meble, które przypadają im do gustu. Można więc dowolnie mieszać różnego rodzaju style i folk łączyć z nowoczesnością, a styl marynarski z rustykalnym. Panuje całkowita dowolność w tej kwestii. Dużym powodzeniem, szczególnie wśród osób zamieszkujących w miastach okazuje się być styl skandynawski.

Styl ten charakteryzuje kilka podstawowych rzeczy:

  • pomieszczenia są jasne i przestronne
  • króluje w nich biel, szarość, granat i piękna, słoneczna żółć
  • dodatki, które zdobią wnętrza to piękne owcze skóry, naturalne drewno i kamień.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Obecnie wskazówki można znaleźć praktycznie w każdym magazynie wnętrzarskim. Oczywiście, nie ma potrzeby kierowania się ślepo tym, co ktoś już stworzył. Można pozwolić sobie na całkowitą dowolność i wybierać dodatki, które najbardziej nam się podobają. Wspaniałym dodatkiem są właśnie naturalne skóry owcze. Robią one ogromne wrażenie i pięknie zdobią pomieszczenie. Poza tym, spełniają one również inne funkcje.

Takie naturalne owcze skóry można wieszać na ścianach, kłaść na podłodze, czy też na kanapie. Można je również traktować jak koc, czy narzutę i okrywać się nimi w zimne wieczory. Jest to idealny materiał, ponieważ wspaniale grzeje i tworzy niepowtarzalny klimat. Oczywiście, trzeba wybierać skóry najwyższej jakości. Powinny być to skóry, które wyprawiane są tradycyjnymi metodami, stosowanymi jeszcze przez starych górali. Należy wybierać jedynie produkty składające się w całości z naturalnych materiałów, bez żadnych sztucznych dodatków i chemii.

Wiele osób obawia się przykrego zapachu skóry owczej. Nic bardziej mylnego. Jeżeli skóra jest naturalna, powinna być ona bezzapachowa. Taka skóra nie podrażnia naszej skóry, nie powinna uczulać, ani wywoływać innych reakcji. Można spokojnie się nią okrywać w chłodne dni i spędzać miło czas na kanapie. Można wybierać spośród różnego rodzaju skór. Niektóre z nich są białe, inne zaś wyglądają jak naturalna skóra owcy. Niektórzy producenci proponują również skóry muflon, które bardzo delikatnie barwione są od wierzchu kolorem brązowym. Dobrze wybrana skóra powinna stanowić piękną ozdobę pomieszczenia. Idealnie sprawdzi się ona właśnie w towarzystwie zimnych ścian oraz dodatków z kamienia. Skóra nada pomieszczeniu charakteru i sprawi, że wyda się ono z pewnością dużo bardziej przytulne.

Kiedyś skóry owcze kojarzone były jedynie z góralskimi drewnianymi domkami. Dzisiaj wybierane są właśnie do wnętrz bardzo nowoczesnych, aby rozweselić je i ogrzać. Jest to dodatek zarówno ładny, jak i bardzo praktyczny, który idealnie przyda się na mrozy. Warto więc zdecydować się na taki zakup i nieco odmienić swoje pomieszczenie. Nie będzie ono wyglądało wówczas jak wycięte z katalogu i z pewnością dużo przyjemniej będzie można spędzić w nim czas.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/skóry-owcze.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/skóry-owcze-150x150.jpgdrogabiznesuWiedzaWiele dzieje się obecnie w branży wnętrzarskiej. Od jakiegoś czasu bowiem można powiedzieć, że nie ma jednego preferowanego stylu, w którym Europejczycy urządzaliby mieszkania. Większość osób kieruje się jedynie własnym gustem i wybiera przedmioty oraz meble, które przypadają im do gustu. Można więc dowolnie mieszać różnego rodzaju style i...