• Proszę opowiedzieć, jak wygląda opieka i co proponuje Dom Opieki Wigor dla swoich podopiecznych?

Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Wigor oferuję opiekę stacjonarną dla osób starszych oraz niepełnosprawnych.
Jesteśmy placówką medyczną, zapewniającą całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską, rehabilitację i zabiegi fizjoterapeutyczne. Ponad to dokładamy wszelkich starań aby zapewnić naszym Podopiecznym domowa i rodzinną atmosferę, dbają o to nasi psychologowie, terapeuta zajęciowy oraz dietetyk.
Opiekujemy się bardzo zróżnicowaną grupą osób, od Pacjentów ze znacznym stopniem niesamodzielności, wymagających specjalistycznej opieki medycznej, po osoby starsze w pełni samodzielne szukających towarzystwa i spokojnego, spędzenia czasu. Nasze 16 letnie doświadczenie w opiece nad osobami starszymi owocuje zaspokojeniem potrzeb każdego naszego Podopiecznego.

  • Jakie są wymagane dokumenty, by przyjąć podopiecznego na pobyt stały w Domu Opieki Wigor?

Ze względu na posiadany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, w naszych ośrodkach jest możliwość pobytu korzystając ze współfinansowania ze środków publicznych. Pacjent chcący zamieszkać pod nasza opieką powinien posiadać poniższe dokumenty:
Wniosek o wydanie skierowania do ZOL/ZPO
Skierowanie do ZOL/ZPO
Skala Barthel
Wywiad pielęgniarski i zaświadczenie lekarskie
W przypadków podopiecznych, którzy są w stanie sfinansować swój pobyt ze środków własnych i skorzystać z naszej oferty dla pobytu komercyjnego, wystarczy aktualna lista przyjmowanych leków oraz informacja o obecnych chorobach od lekarzy prowadzących, gdy tacy są.

  • Jakie warunki panują w Domu Opieki i jak wyglądają pokoje – czy są przestronne, przeznaczone dla ilu osób?

N.Z Z.O.Z Wigor składa się z kompleksu Ośrodków, które posiadają zróżnicowane warunki mieszkaniowe, dopasowane do potrzeb naszych Podopiecznych. Wszystkie pokoje oraz przestrzeń wspólna jest przystosowana do potrzeb osób starszych oraz niepełnosprawnych. W naszych Ośrodkach znajdują się Pacjenci o różnym stopniu niesamodzielności. Pokoje są zróżnicowane co do wielkości, ustawienia mebli oraz poziomem ułatwień dopasowanym do stanu zdrowia naszych Podopiecznych. Natomiast wszystkie nasze pokoje są przestronne, ciepło wykończone, zawsze czyste oraz wyposażone we własną łazienkę, profesjonalne łóżka rehabilitacyjne i inne wyposażenie pomocnicze. W naszych ośrodkach najwięcej jest pokoi dwuosobowych, są jednak również pomieszczenia jedno-, oraz trzyosobowe.

  • Czy Dom Opieki Wigor jest w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych?

Wszystkie nasze Ośrodki są zaprojektowane oraz wybudowane bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Nie są to budynki wtórnie przystosowane do działalności opiekuńczej, jednak w tym celu specjalnie zaprojektowane i uwzględniające potrzeby ludzi starszych, którzy ze względu na swój wiek wymagają specjalnej uwagi i wzmożonej troski.
Pokoje i łazienki dostosowane są do poruszania się na wózkach inwalidzkich. Pacjenci bez problemu mogą wyjechać czy wyjść na balkony, tarasy czy do ogrodu. W celu pełnej wygody i komfortu każdy budynek wyposażony jest w co najmniej jedną windę.
Dzięki naszemu, już ponad 16 letniemu, doświadczeniu możliwe było od podszewki poznanie potrzeb naszych podopiecznych, i w celu ich spełnienia stworzyć odpowiednie warunki lokalowe.

  • Jak wygląda kwestia odwiedzania przez rodzinę i przyjaciół podopiecznych? Czy są wyznaczone konkretne godziny odwiedzin?

Wizyty rodzin i przyjaciół dla naszych podopiecznych są niezwykle ważne. Doskonale o tym wiemy, dlatego nie ograniczamy kontaktów z rodziną.
Jednak ze względu na innych Pensjonariuszy, dbając o ich komfort i spokój, przyjęły się odwiedziny w godzinach 10-18, każdego dnia tygodnia.

  • Czy Dom Opieki Wigor organizuje wyjazdy, wieczory integracyjne i inne atrakcje dla swoich podopiecznych?

Zajęcia kulturalne oraz aktywizujące są przede wszystkim dostosowane do stanu zdrowia Pacjenta. Jesteśmy placówką medyczną, dlatego względy zdrowotne są priorytetowe. Ponad to staramy się umilić wolny czas naszych Podopiecznych w zależności od osobistych preferencji. Zajmuje się tym specjalna grupa terapeutyczna składająca się z psychologa oraz terapeuty zajęciowego.
Dwa razy w tygodniu zapraszamy wszystkich Pensjonariuszy na spotkania przy słodkim poczęstunku z grami i zabawami prowadzącymi przez grupę terapeutyczną. Mile widziani są również Znajomi, Przyjaciele oraz Rodziny.
Chętnie organizujemy spotkania upamiętniające rocznice, przyjęcia okolicznościowe naszych Podopiecznych oraz tematyczne spotkania z artystami jak zespoły muzyczne, taneczne czy chóry .

  • W jakich porach dostępne są posiłki i czy są one indywidualnie dostosowane pod konkretne potrzeby żywieniowe podopiecznego?

W przypadku osób starszych prawidłowe żywienie i nawodnienie odgrywa nawet jeszcze większa rolę niż w wieku młodszym. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego w naszych Ośrodkach, posiłki podajemy sześć razy na dobę, a dieta jest indywidualnie dopasowana do stanu zdrowia Podopiecznego. Czuwa nad tym nasz Dietetyk, który odpowiada za kwestie żywieniowe.

  • Czy infrastruktura Domu Opieki jest przyjazna dla podopiecznych i czy podopieczni mogą korzystać z ogrodu, tarasu ?

Tereny zielone wokół Ośrodków są zagospodarowane w taki sposób, aby nasi Podopieczni mogli z nich korzystać, bez ograniczeń, za wyjątkiem niesprzyjającej pogody. Wszystkie nasze Ośrodki znajdują się w bliskiej odległości od siebie, na przedmieściach, wśród drzew i terenów zielonych.

  • Czy podopieczni są pod opieką opiekunów i lekarzy przez całą dobę?

Opieka medyczna w N.Z Z.O.Z Wigor jest całodobowa. W ciągu dnia pełnione są dyżury pielęgniarskie oraz lekarskie. W nocy nad stanem zdrowia naszych Pacjentów czuwają wykwalifikowane pielęgniarki wraz z personelem lekarskim na wezwanie. Dodatkowo opieką zajmuje się personel pomocniczy oraz specjaliści z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, psychologii, terapii zajęciowej, logopedii i dietetyki. Konsultacje lekarzy różnych specjalności odbywają się w określonych godzinach.

  • Jaki jest koszt miesięcznego pobytu w Państwa Domu Opieki?

W przypadku pobytu współfinansowanego przez NFZ, koszt pobyty wynosi 70% świadczenia socjalnego.
Koszt pobytu komercyjnego waha się w przedziale 2600-3500 zł.

Serdecznie dziękujemy za wywiad i zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej http://wigor.org

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/04/dyrektor-NZ-ZOZ-Wigor.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/04/dyrektor-NZ-ZOZ-Wigor-150x150.jpgdrogabiznesuWywiadyOśrodek Spokojnej Starości,wigorProszę opowiedzieć, jak wygląda opieka i co proponuje Dom Opieki Wigor dla swoich podopiecznych? Niepubliczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Wigor oferuję opiekę stacjonarną dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Jesteśmy placówką medyczną, zapewniającą całodobową opiekę pielęgniarską oraz lekarską, rehabilitację i zabiegi fizjoterapeutyczne. Ponad to dokładamy wszelkich starań aby zapewnić naszym Podopiecznym domowa...