Polacy coraz częściej piją aromatyczną Yerba Mate przygotowywaną według dosyć ciekawej ceremonii. Napój ten popularny jest przede wszystkim w Brazylii, Paragwaju i Argentynie, skąd też sama herbata pochodzi. Czy wiemy jak się ją przygotowuje, jakie ma właściwości i jak bardzo nam pomaga?

kraina aromatowCo to Yerba Mate? Jest to napój przyrządzony z gałązek i liści ostrokrzewu paragwajskiego. Jej smak jest nieco gorzki i cierpki i nie każdemu na samym początku może przypaść do gustu. Jednak po jakimś czasie nasze kubki smakowe oswajają się ze smakiem i oryginalnym aromatem, a picie Yerba Mate staje się naszą codzienną rutyną, niczym picie porannej kawy.

Yerba Mate ma mnóstwo właściwości leczniczych, o których większość z nas zapewne nie wie. Wydawałoby się, że nie ma lekarstwa na raka. Czy aby na pewno? Zostały przeprowadzone badania na myszach i zostało stwierdzone, że regularne picie napoju Yerba Mate niszczy komórki i zapobiega rozwojowi nowotworów. Póki co są to tylko badania i wstępne hipotezy, ale przyznać trzeba – Yerba Mate i jej działania robią wrażenie.

Ilu z nas na zbyt wysoki cholesterol? Okazuje się, że i tutaj Yerba Mate potrafi zdziałać cuda. Bowiem potwierdzono, że regularne picie Yerba Mate obniża zły cholesterol i podnosi ten dobry. Kolejny przykład, w którym Yerba Mate ma właściwości lecznicze. Przypadek?

Yerba Mate pomaga również osobom otyłym. Zauważono, że przy spożywaniu określonej dawki napoju w regularnych odstępach czasowych nastąpił spadek utraty wagi. Tak więc nie tylko zielona herbata działa wspomagająco na odchudzanie, ale również coraz to popularniejsza Yerba Mate. Związane to jest z faktem, że napój ten zapewnia sytość w bardzo szybkim czasie.

W 2001 roku przeprowadzono badanie na Yerba Macie i okazało się, że pomaga ona również wydzielanie żółci. Dzięki czemu poprawia się nasz układ trawienny i jego możliwości.

Jedną z postępujących chorób cywilizacyjnych, na które choruje coraz to większa ilość osób jest cukrzyca. Zaobserwowano, że Yerba Mate wykazuje działania przeciwglikacyjne, które pomagają zatrzymać chorobę cukrzycową.
Oprócz tego, Yerba Mate ma działania przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Jak się więc przygotowuje ten cudowny napój o egzotycznej nazwie Yerba Mate? Przede wszystkim będziemy potrzebować samej Yerba Mate – do kupienia w sklepach online – https://kraina-aromatow.pl , występującej w rożnych wariantach smakowych. Napój ten parzony jest w specjalnym naczyniu, pity przez specjalną słomkę z sitkiem – to również będziemy musieli zakupić. Temperatura wody ma ogromne znaczenie, bowiem nie powinna przekraczać 80 stopni. W tym celu warto zakupić termometr, by samemu sprawdzić temperaturę wody. Warto dodać, że z jednej porcji Yerba Mate można uzyskać kilka, bo aż 7 naczyń gotowego napoju, ponownie go zalewając.

Yerba Mate z pewnością jest zdrowym napojem, a niektórzy twierdzą, że równie smacznym. Zamiast więc porannej kawy, może Yerba Mate? W Polsce coraz częściej pijemy Yerba Mate, a sama nazwa nie budzi już zdziwienia.

http://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/yerba-mate-1249270_1280-1024x682.jpghttp://www.alotti.pl/wp-content/uploads/2016/05/yerba-mate-1249270_1280-150x150.jpgdrogabiznesuWiedzaZdrowie i urodaPolacy coraz częściej piją aromatyczną Yerba Mate przygotowywaną według dosyć ciekawej ceremonii. Napój ten popularny jest przede wszystkim w Brazylii, Paragwaju i Argentynie, skąd też sama herbata pochodzi. Czy wiemy jak się ją przygotowuje, jakie ma właściwości i jak bardzo nam pomaga? Co to Yerba Mate? Jest to napój przyrządzony...